05.04.2009

Scene’i yakından takip eden arkadaşların zaten bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Glance olarak Breakpoint 2009 partisinde c64 demo compoya iddialı bir katılım yapma girişimimiz olduysa da deadline’a yetişemedik malesef. Bu haftalarda Glance ekibi olarak demonun istediğimiz kalitede bitirilip bir an önce yayınlanmasına çalışıyoruz.

Bu süreçte ben iş hayatımın da hayli yoğun olması (aka Win 7 RC release) sebebiyle bilimum forumlardan da tamamen kopmuş durumdayım. Ara sıra hızla göz atıp bana yoneltilen sorular gorsem de cevaplama sansım genellikle olamıyor.

Öte yandan Skate ile beraber Plazma’nın yeni sayı(ları)nın çıkışı ile ilgili çalışmalara başladık. Plazma tam bir yıl okurlardan uzak kaldıysa da güçlü bir dönüş yapacak. Benim Plazma editörlüğünü üstlenirken hedefim 2008 ve 2009 yıllarında toplam 8 sayı çıkarmak idi. Bu hedefi büyük olasılıkla tutturamayacağım ama birşeyler üretmek ve çıkarmak her zaman öngörülebilir süreçler halinde olmuyor.

Bu arada son bir haber daha; çok yakında web hostumu değiştiriyor olacağım. Gerek plazma sitesi gerek bu site defalarca server açıkları yüzünden hack edildi. Ixwebhosting.com firmasından uzak durmanızı tavsiye ederim.

Share

Comments

 1. arda on 05.05.2009

  Ben lunarpages kullanıyorum, hem ucuz, hem hem güzel, bir güvenlik sorunu yaşamadım, iyi bir teknik destek ekipleri var 7/24 anında cevap geliyor, önemli bir değişiklik olduğunda taa amerikalardan cep telefonumu arayıp soruyorlar ne yapalım diye, herşey de “limitsiz”. bir bak istersen.

 2. Cem Gencer on 05.09.2009

  sana demiştim, çok dolanma, gel lypha.com’dan sana da alalım ya da ben vereyim diye. oluversin.
  sabırsızlıkla, iş yükünün hafifleyip plazma’ya vakit ayırabileceğin zamanı bekliyor olacağım. keyifle de yazı yazmak istiyorum, hatta şu aralar başlayabilirim de. onun dışında plazma’nın üretimi ile yardımcı olabileceğim birşey varsa lütfen haber edin. sen de skate de tam zamanlı çalışıyorsunuz neticesinde, bense fulltime freelancer olarak biraz daha zaman özgürlüğüm var. seve seve yardımcı olurum.

 3. Nightlord on 05.09.2009

  oneriler icin sagolun arkadaslar, lunarpages, lypha ve hostgator’a bakiyorum herhalde ucunden birine gececegim bir kac hafta icinde.

  cem: plazma hakkinda bi mail gonderecegim butun yazarlara yine sanirim onumuzdeki hafta icinde. istedigin her konuda yazabilirsin tabii ki. Haziran ayi icinde 6. ve 7. sayilari beraber cikarmak gibi bir dusunce var kafamda su an ama kesin degil. Ayrintilar mailde olacak :)

 4. Cem Gencer on 05.10.2009

  bugünlerde yazmaya başlayayım, sıcağı sıcağına bir projeyle uğraşırken multiplayer’la da olabilir, design pattern’larla da… bir düşüneyim.

Leave a Reply