12.19.2011

Her yıl Türkiye’de Demoscene ve “Amatör Bilgisayar Kültürü” meraklılarını bir araya getiren 7dx partilerinin onuncusu” (yanlış okumadınız) artık sadece birkaç gün ileride.

Demoscene’in ne olduğunu, kişiye ve ülkeye ne faydalar sağladığını daha önce çok konuştuk. Tekrarlamaya gerek yok. Direk bu yılki partiden bahsedelim.

Yayınlanan parti programına baktığımda yine okyanuslar ötesinden heyecanlandım. Özellikle Cumartesi günü olacak olan 7dx tarihi söyleşisini nasıl bir merakla bekliyorum anlatamam. Organizatör kadronun, on yıl boyunca başından geçen ne hikayeler var kimbilir. Yine Cumartesi programında yer alan 7dx müdavimleri ile röportajlar videosunu da heyecanla bekliyorum.

Tabi yine compoları da heyecanla bekliyorum.  Bu yıl ben bir müzikle katılıyorum (ve yetişirse bir demo). Müzik yarışmasına bazı baba katılımcılar olacağını duyduk bile. O yüzden zevkli ve kaliteli bir müzik compo bekliyorum.

Grafik yarışmaları da benim hep izlemeyi en sevdiğim compolardan. Bu yıl nasıl ürünler göreceğiz acaba? Piksel grafikler olacak mı? Photoshop/Illustrator tarzı işler ne seviyede olacak? 3D işler olacak mı?

Oyun yarışması da her yıl enteresan beklenmedik ürünler içerir. Bakalım bu yıl neler göreceğiz?

Demo ve wild kategorilerinde neler olacak onu da çok merak ediyorum. Geçen seneki Öz Desert Dream’den sonra Zomco’dan yeni bir wild entry gelecek mi? Demo dalında Return, Resident veya Paradox’tan ürünler görecek miyiz? Veya başka beklemediğimiz ama bizi şaşırtan ürünler olacak mı (genelde her yıl bir iki öyle ürün olur)

Artık ürünlere son şekillerini verip haftasonunu beklemekten başka yapacak birşey kalmadı.

Bu yıl Norvax/Glance (ve bir ihtimal Penthy/Bronx) ile beraber Seattle’da uydu parti modunda buluşup Skype ile İstanbul’daki partiye bağlanacağız. Partide görüşmek üzere

Share

Comments

Leave a Reply