03.27.2010

Yine, bir önceki gece geç saatlere kadar çalışmış olmanın yorgunluğu ile başa çıkmaya çalışıyorum. Bu sene sonuncusu yapılacak olan dünyanın en büyük demoscene partisi Breakpoint’in 2010 ayağına artık sadece 4 gün var. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın heryerinden 1000 bilgisayar manyağı, orada olacak, ben de perşembe günü yola çıkıyorum. şu an kafamdan geçenleri yakalayıp kayda dökmek istedim.

İki yıldan fazla bir süredir üzeinde çalıştığımız Glance demosu, şu an harddisklerimizde oynuyor. Üzerinde son rötuşları yapıyoruz, ve sonu gelmek bilmeyen o son rötuşların da artık sonu geldi gibi. Geçen seneki BP’nin, ve 7d9’un aksine bu sefer işimizi bitirmiş olarak partiye gidiyoruz. Bütün yapacağımız orada ölümüne geyiklermek ve beergarten’da takılmak olacak galiba bu yıl. Harika birşey bu.

Partinin duyurulduğu ilk zamanlarda Türkiye’den pekçok arkadaş da partiye geleceğini söylüyordu. Crescent’tan Ref, Beast ve Impetigo, Resident’tan Tesla ve Dağhan, ve tabii Bronx’tan vigo. Ben bu durumdan çok hevesleniyordum. Çünkü hem bu sayede bu insanlarla 7d9’dan sadece 4 ay sonra yeniden görüşme imkanı olmuş olacaktı, hem de yıllardır bize şu Glance’in ikinci demosu nasıl olacak, nerede kaldı, haydi diye gaz veren bu arkadaşlarımıza, sonunda onları tatmin edeceğini bildiğimiz kalitede büyük bir demoyu 70 metrekarelik Breakpoint ekranından gösterme şansı olacaktı. Malesef bu olamadı. Glance üyeleri dışında herkes çeşitli sebeplerle partiye gelmeme kararı aldı. Sağlık olsun. Belki seneye yeni bir parti olur paskalyada ve ona gideriz beraber.

Bilet ve vize de hazır. Türkiye’den gelen Glance üyeleri biraz riskli bir durumdalar vize açısından. Konsoloslukla vize randevülerini gitmeden önceki son güne alabildiler. Umarım bir aksilik çıkmaz.

Bakalım…

Share

Comments

 1. vigo on 04.16.2010

  ve dediğin gibi aksilik çıkmadı… gittiniz, çocuğu koyup , ayarı verip geldiniz! hahahahaha süper süper… wikipedia’da breakpoint diye aratınca, c64/amiga/pc kategorilerindeki sadece 1.leri yazmışlar, 2003-2010 arası… tarihe altın harflerle geçti GLANCE… teşekkürler…

  vigo/bronx

 2. Endo on 04.16.2010

  Evet vizede hic bir aksilik cikmadi. Daha dogrusu cikabilecek hicbir aksilik kalmadi geriye :)
  Randevuyu son gune verdiler, orada ertesi gun konsoloslugun tatile girecegini ogrendik, yani cuma yola cikamazsak en azindan cumartesi gideriz b planimiz o an yatti. pasaportu persembe gunu almak zorundaydik. Kapanmasina saatler kala ve tam sira bize gelmisken, gorevli “arkadaslar sizin onunuze birini almak zorundayiz” dedi. biz “ama olmaz ki, bizim cok acelemiz var” felan dedik ama nafile. Sevgili Cuneyt Arkin siramizi aldi ve zaten cok kisitli olan vaktimiz iyice azaldi. Basvuruyu yaptik, biz sizi arayacaz dediler ama aramadilar. Aksam 6 civari Zeytinburnunda UPS’ten pasaportlari alabildik ancak.
  Vize almanin demoyu bitirmek kadar zor olacagini dusunmemistik hic :)

 3. Nightlord on 04.19.2010

  vigo: abicim, Endo’nun da yukarida belirttigi gibi, konsolosluktan vize cikti haberini beklerken gecen son bir saat, hayatimin en karanlik saatlerinden biriydi. hala nasil olup da vizelerin ciktigina inanamiyorum :)

Leave a Reply