07.05.2008

Uzuuun bir aradan sonra nihayet kısa da olsa bir blog yazısı yazmanın vakti geldi de geçiyor.

Nightlord ne yapıyor, neden yazmıyor diyenler için (ki sayılarının şu an için 2 ila 4.5 arası olduğunu tahmin ediyorum :) ) cevap vereyim. Son bir kaç hafta hayatımdaki çeşitli cephelerde birbiri ardına yoğunluk yaşadım. Hatta inanmazsınız, GTD kullanmayı bile aksattım biraz. Aslında tam aksattım denemez. Daha çok eylemler listemde her an aynı projeden ardı ardına gelen yeni eylemler vardı. Bunları sürekli olarak ardı ardına yapıyorken bunun dışında çok fazla yeni girdi toplayamadım Gelen kutuma (Hata! bunlar bir yerlerde yine karşıma çıkacak ve üstelik şu an bilinç altımdan da enerji tüketiyorlar)

Yani gördüğünüz üzere daha önce de söylediğim gibi GTD kullanımında ıkı yıldan sonra bile hala zaman zaman kısa süreli uzaklaşmalar yaşayabiliyorum. Ama işin güzel tarafı sistemim en fazla bir kaç hafta geride kaldığı için yarın yapmayı planladığım 20 dakikalık bir “akıl süpürme” ile yeniden işleri rayına sokacağımı biliyorum

Konu dağıldı. Asıl konu şu aralar iki önemli şey hobi zamanımı yiyor. Birincisi Plazma’nın 6. sayısının çok yaklaşmış olması. O cephede yine çeşitli problemlerimiz var. Bakalım nasıl çözeceğiz. İkincisi ise uzun bir aradan sonra demo kodlamaya sıkı bir dönüş yapmış olmam.

Bu iki iş malesef kafamdan dumanlar çıktığını hissetmeme sebep oluyor. Ama zaten olayımız bu değil mi? Zaman zaman bu tür kısa süreli yoğun dönemlerle başa çıkabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Yeter ki bu tip dönemlerde problemleri nasıl parçalayıp çözeceğimizi biliyor olalım.

Neyse kısacası, sanırım önümüzdeki günlerde blogdaki gevezeliğim artarak devam edecek.

Share

Comments

  1. anonymous on 08.08.2008

    Selamlar, uygun yer burasi degil ama, Amstrad cpc 6128 icin bir konuda yardim isteyecektim. mumkunse neurosys[at]linuxmail[.]org mail yada MSN dan bana ulasirsaniz cok sevinirim.

  2. admin on 12.23.2008

    Merhaba cok gec de olsa verdiginiz adrese mail attim fakat server’dan ger’ geldi. Ben aslinda CPC konusunda hic bilgili degilim. Bu konuda sorularinizi commodore.gen.tr forumuna yonlendirmenizi oneririm (adi sizi yaniltmasin multi-retro-platform bir forumdur). Orada ozellikle Plazma dergisinin Amstrad koselerini de yazan Alcofribas sorularinizi yanitlayabilir.

  3. Müstear Efendi on 05.21.2009

    May the force be with you! diyeyim ben de

Leave a Reply